Zielona herbata łączona z ziołami


zielona herbata

Zioła i herbata zielona jako połączenie idealne

Nie zastanawiamy się, dlaczego tak wiele osób na całym świecie zakochało się w zielonej herbacie. Przecież inne herbaty świata również oferują mnóstwo aromatów. Co czyni odmianę zieloną tak atrakcyjną? Sekret tkwi w jej delikatnym i orzeźwiającym smaku. Większe jednak znaczenie mają pozytywne właściwości, które zielona herbata przynosi dla organizmu człowieka. Idąc o krok dalej, można łączyć herbaty zielone z ziołami. W ten sposób można uzyskać naprawdę zdrowy i ciekawy w smaku napój.

Zielona herbata zawiera przeciwutleniacze, zwane inaczej polifenolami. Przyczyniają się one do ochrony komórek ludzkiego organizmu przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Regularne picie zielonej herbaty wspomaga także pracę serca i odchudzanie. Poprawia nawet funkcjonowanie mózgu. Można jeszcze wzmocnić dobroczynne działanie tego napoju poprzez dodanie różnego rodzaju ziół.

Zielnik w kubku herbaty

Zioła są naturalnym skarbem, którego moc często pomijamy w naszych codziennych aktywnościach. Mięta, melisa, lawenda, tymianek czy rozmaryn, to tylko niektóre z nich. Każde doda do herbaty unikalny smak i aromat, ale także wniesie swoje specyficzne korzyści zdrowotne. Można oczywiście parzyć je oddzielnie, jako napary ziołowe, jednak nie każdy lubi ich intensywny smak. Dodanie ich do herbaty zielonej sprawia, że taki napój to dobra herbata – zarówno w smaku, jak i we właściwościach.

Mięta jest znana ze swoich właściwości przeciwwymiotnych i wpływających łagodząco na układ trawienny. Melisa z kolei pomaga w odprężeniu i poprawia jakość snu. Lawenda ma właściwości relaksujące i przeciwlękowe, a często pojawia się też w aromaterapii z uwagi na piękny zapach. Tymianek jest silnym przeciwutleniaczem, podobnie jak herbata zielona, a rozmaryn może poprawić pamięć i koncentrację.

Zestawienie tych ziół z zieloną herbatą daje nam napój, który jest bogaty w korzyści zdrowotne, Miętowa zielona herbata jest orzeźwiająca i idealna na ciepłe dni. Połączenie herbaty z lawendą i melisą może pomóc zrelaksować się po długim dniu. Przy wytężonym wysiłku umysłowym warto spróbować herbaty z tymiankiem i rozmarynem.

Od czego zacząć?

Przygotowanie takiego napoju jest proste, a dużą zaletą jest fakt, że można go dostosować do własnych preferencji. Najlepsze herbaty powstaną z połączenia herbaty zielonej i suszonych lub świeżych ziół. W związku z tym przygodę należy rozpocząć od zaopatrzenia się w te składniki. Każdy dobry sklep z herbatami powinien posiadać w ofercie potrzebne elementy. Następnie należy zaparzyć w odpowiedni sposób herbatę i dodać wybrane zioła. Nie można jednak zapominać, że takie napary nie zastąpią medycznego rozpoznania ewentualnej choroby i jej leczenia.