Herbaty świata z naturalnymi dodatkami


herbaty świata

Herbaty świata z dodatkami

Napoje stanowią nieodłączny element naszego codziennego życia. Może właśnie dlatego informacje o ich różnorodności trafiają z kraju do kraju. Wszelkie dodatki sprawiają, że napój zmienia swój smak na taki, który może być bardziej przystępny dla osoby pijącej. Herbaty świata połączone z dodatkami ziołowymi lub owocowymi mogą stać się źródłem cennych składników odżywczych.

Wyjątkowa herbata czerwona

Herbata czerwona to chiński gatunek herbaty uprawiany od ponad 1700 lat. Jej chińska nazwa, znana również u nas to Pu-erh. Napój ten oprócz wyjątkowego aromatu posiada również niezwykle właściwości zdrowotne. Najlepiej go pić po posiłku, gdyż wspomaga procesy trawienne, a dzięki temu możemy poczuć się lżej. Pu-erth jest również doskonałym napojem dla osób odchudzających się ponieważ pobudza metabolizm. Jednak nie każdej osobie jej smak może przypaść do gustu. Rozwiązaniem mogą być wspomniane dodatki do herbat. Według własnych upodobań do tej herbaty można dodać smak maliny, skórki pomarańczowej, truskawki, cytryny oraz wszelkie przyprawy na przykład imbir lub cynamon. Herbaty świata mogą zostać połączone ze składnikami pochodzącymi z rodzimych ziem.

Herbata zimowa

Na pewno wszyscy znamy uczucie chłodu w zimowe dni. Mamy ochotę napić się wtedy czegoś ciepłego oraz rozgrzewającego. Doskonałym dodatkiem do herbaty będą wtedy wszelkie rozgrzewające przyprawy. Podstawą do stworzenia herbaty zimowej może być earl grey. Ten mocny czarny napój wraz z dodatkami sprawić może, że cały organizm zostanie ogrzany od wewnątrz. A takie działanie to długotrwałe uczucie ciepła. Wspaniale rozgrzewającymi dodatkami, które można dodać do herbaty są z całą pewnością goździki, imbir oraz cynamon. Każdy z nich zmienia smak gorącego napoju. Zmieniają się również jej właściwości. Zarówno herbata z imbirem, jak i z goździkami lub cynamonem działa przeciwzapalnie oraz bakteriobójczo. Tak więc korzystnie jest pić taką herbatę na przykład w trakcie przeziębienia. Z pewnością przyniesie nam to wiele korzyści. Pomoże również w szybszym przezwyciężeniu choroby.