Herbata czarna z miętą


herbata czarna

Herbata czarna w wielu wariantach

Herbata czarna jest jednym z najbardziej popularnych odmian tego napoju. Można spotkać wiele jej wersji. Zarówno bez dodatków, jak i z owocami czy ziołami smakuje wybornie. Jej smakowe bogactwo zachwyca koneserów z całego świata. Herbaty świata zawierają wiele wersji aromatycznych tego popularnego rodzaju. Ciekawostką jest fakt, że np. w Wielkiej Brytanii ten rodzaj jest uznawany za królewski. Natomiast w Chinach czy Japonii większą sympatią cieszy się herbata zielona .

Miętowy earl grey

Jedną z propozycji podania tego gatunku herbaty jest na przykład herbata czarna z miętą. Na rynku dostępne są gotowe mieszanki ze sproszkowanym ziołem. Można również samodzielnie skomponować taki zestaw herbat smakowych. Wszystko, czego potrzeba, by tego dokonać, to dobrej jakości susz. Idealną bazę może stanowić na przykład gatunek earl grey . Początkowo ten rodzaj herbaty zawierał w sobie dwa rodzaje liści. Łączył sfermentowaną herbatę indyjską oraz llankijską (czyli cejlońską). Głęboki, intensywny smak zawdzięcza dodatkowi olejku z pomarańczy bergamoty. Połączony z ususzonymi liśćmi mięty pieprzowej daje niepowtarzalny, orzeźwiający aromat.

Własnoręcznie suszona mięta

Można zakupić gotowe zioła lub zerwać z przydomowego ogródka. Świeże liście należy ułożyć na tacy lub blaszce wyściełanej papierem i pozostawić do wyschnięcia. Następnie pokruszone liście dodać do liści herbaty. I gotowe! Można się cieszyć intensywnym smakiem i aromatem własnoręcznie przygotowanego napoju jakim jest herbata czarna z miętą. Tak przygotowany napój nie tylko dobrze smakuje, ale powoduje satysfakcję z samodzielnego przygotowania.

Mięta na chłody i upały

Herbata czarna z miętą jest idealną propozycją na upalne dni. Świetnie gasi pragnienie zarówno w wersji klasycznej, jak również jako herbata z lodem. W dobrych sklepach z herbatą dostępne są zestawy herbat zawierające ten rodzaj mieszanki. Coraz więcej restauracji włącza do swojego asortymentu tą właśnie propozycję. Mięta pieprzowa posiada również szereg prozdrowotnych właściwości. Reguluje na przykład pracę układu trawiennego. Dzięki temu herbata czarna połączona z tym aromatycznym ziołem zyskuje także popularność wśród osób dbających o sylwetkę.