Mięta pieprzowa i jej inne odmiany


mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa i inne odmiany

Po pracowitym dniu, miło usiąść w fotelu i oddać się błogiemu lenistwu. Nic nie będzie dla nas lepszym towarzystwem jak dobra herbata. Jeśli cierpimy na problemy z trawieniem i potrzebujemy wyciszenia, idealnie sprawdzi się herbata miętowa . Znane od dawien dawna ze swoich prozdrowotnych właściwości zioło, potrafi zdziałać cuda. Istnieje ponad trzydzieści odmian mięty, które różnią się intensywnością. Te najbardziej znane to mięta pieprzowa, mięta polna i mięta zielona, które najczęściej wykorzystywane są w kuchni i kosmetykach.

Herbaty ekologiczne z miętą

Mięta pieprzowa ma charakterystyczny aromat, który jest wyczuwalny od razu po wyjęciu z opakowania. Idealnie byłoby zasadzić ją w ogródku, a mamy wtedy gwarancję, że nasz napój wpisze się w herbaty ekologiczne. Jak powszechnie wiadomo są one najzdrowsze dla naszego organizmu. Zioło to nie wymaga specjalnych warunków do uprawy. Trochę dobrej gleby, odpowiednie nasłonecznienie i podlewanie, to nasi sprzymierzeńcy w hodowli pod tytułem: mięta pieprzowa. Świeżo zerwana w ogródku lub na balkonie mięta nadaje się do zaparzenia, dorzucenia do potraw i napojów spożywanych na zimno.

Zioła w sklepie z herbatami

Możemy tez odwiedzić sklep internetowy z herbatą i postawić na gotową mieszankę. Sprawdźmy dobrze naszego dostawcę, tak aby jakość produktu była zbliżona do tej, którą sami byśmy wyhodowali. Dystrybutor herbat powinien posiadać odpowiednie certyfikaty gwarantujące ekologiczność upraw. Wskazane jest też zapoznanie z opiniami innych klientów, którzy mieli okazję spróbować takich produktów. Jeśli większość z nich powie: dobra herbata , zamawiajmy i testujmy.

Zdrowe i naturalne

Matka natura pozwoliła nam na korzystanie z jej skarbnicy ziół więc wykorzystajmy ten dar. Mięta pieprzowa zaradzi na problemy żołądkowe, ukoi nerwy, dodatkowo ma działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Można ją schłodzić, dodać cytrynę, lód i w ten sposób walczyć z upałami. Jedno zioło daje tak wiele możliwości: herbata aromatyzowana , chłodzący napój, świetny dodatek do drinków i potraw. Zaczerpnijmy pełnymi garściami z bogactw matki natury.